Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Hamilelik testinde dikkat edilmesi gerekenler şeyler neler anne olmak isteyen kadınların merak ettikleri bu soruların yanıtlarını makalemizde bulabilirsiniz.

Anne olmak isteyen kadınların kafasındaki sorulardan bir tanesi evde gebelik testi nasıl yapılır sorusu.İşte anne adaylarını heyecanlandıran bu evrede evde test uygulaması nasıl yapılır sorusunun yanıtı.

Gebelik belirtileri her kadında aynı şekilde belli olmaz bazı kadınlar bu belirtileri çok daha fazla hissederken bazı kadınlar hamile olduklarını anlamaları daha zor olur.

Gebelik belirtileri arasında sık idrara çıkma görülür.Hafif mide bulantıları ilk günlerde bazı kadınlarda görülmeyebilir.Vücutta hissedilen yorgunluk ve halsizlik hissi gebelik belirtileri arsında yer alır.

Ayrıca gebelik belirtileri arasında vücutta hissedilen sıcaklık artışıdır.Hamilelik şüpheniz varsa ve sizde bu belirtilerden bazılarını hissediyorsanız evde gebelik testi ile hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Evde gebelik testi yapmak için eczaneden bir gebelik testi almanız gerekiyor.
Günümüzde kan testi ile hamilelik hemen anlaşılabilir bunun yanı sıra idrar testi ile de hamilelik olup olmadığı anlaşılabilir.İdrar testini eczaneden alabilir evde kendi imkanlarınızla yapabilirsiniz.

İlk hamilelik belirtilerinden sonra doktora gitmeden önce evde test yapmak isteyen anne adayları evde test yapma yöntemini seçerler.Hamilelik testleri kanda bulunan hCG hormonu seviyesini ölçmeye yarar.Gebelik testi yapmak için eczaneden aldığınız testi deneyecek olursanız üzerinde yazılı olan kullana talimatlarını yerine getirerek gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.Daha net bir cevap almak için doktora başvurarak kan testi yaptırabilir gebeliğin olup olmadığından dair düşüncelerinizden emin olabilirsiniz.

Gebelik testi uygulamasını yapmak için en ideal saatler sabah saatleridir. Yapacağınız test sonucundan çok daha iyi netice almak istiyorsanız sabah uykudan uyandıktan sonra çok fazla su içmeden testi uygulayabilirsiniz.Fazla su içmek idrarın seyrelmesine neden olacaktır bu nedenle içilmemesi önerilir.

Testi uygulamadan önce verilen talimatları dikkatlice okuyun.

Eczaneden alınan testler yapılması en kolay gebelik testleridir.

Gebelik testlerinde bazı durumlarda çizgiler silik görülebilir bu gibi durumlarda verilen talimatları daha dikkatli okuyun ve yeniden bir test uygulayın.Testi doğru uyguladığınızdan emin olduktan sonra sonucu dikkate alın.Sonucu öğrendiğinizde heyecanlanmayın gerekli olduğunu düşündüğünüz zaman bir kadın doğum uzmanına başvurun.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.