Evde Diş Tartarı Nasıl Temizlenir?

Diş Tartar Lekelerinden Evde Nasıl Kurtulunur?

Dişlerde zamanla oluşan tar tar lekelerine karşı evde etkili uygulanabilen ve oldukça iyi sonuç alacağınız bir yöntem mutlaka denemelisiniz.
Gün içerisinde tüketilen çay,kahve ve asitli birçok içecek dişlerde tar tar oluşmasına neden olur.Diş rengi değişir dişlerde çirkin bir görünüm olur buda kimsenin hoşuna gitmez.Bu lekelerden ve dişlerde oluşan tar tar dan kurtulmak zaman geçtikçe zorlaşır dişçiye sırf bu nedenle gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Dişçiye gitmeden evde kendi olanaklarınızla diş tar tarından diş lekelerinden kurtulmanın yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yalnız bir hatırlatma yapmak istiyoruz uzun süre önce oluşan lekeler ve diş taşlarından doktora gitmeden kurtulmak bu kadar kolay olmayabilir bu gibi durumlarda mutlaka bir diş hekimine başvurmanız gerektiğini unutmayın.

Tar tar sorunundan evde kurtulmak için ihtiyacınız olan malzemeler şöyle;Oksijenli su
doğal su,karbonat,dental kürdan,diş fırçası,tuz ve ağız gargarası.

Tüm malzemeleri hazırladıktan sonra tar tar temizliği için gerekli olan karışımı hazırlamaya geçebiliriz.

Oksijenli su ile yarım bardak saf suyu karıştırın.Bir dakika boyunca karıştırdığınız bu sile ağzınızı çalkalayın.Daha sonra hemen arkasından oda sıcaklığında bulundurulan su ile ağzınızı çalkalayın yani durulayın.Tar tar lekelerinden kurtulmanın en pratik ve etkili yolu karbonattır hatırlatmadan geçmeyelim.Bir kaşık karbonatı yarım yemek kaşığı tuz ile karıştırın.Hazırladığınız bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın.Daha sonra son olarak diyelim dental kürdan yardımıyla yavaş yavaş ovun dikkat etmeniz gereken bir önemli konu diş minelerine ve diş etlerine zarar vermemek olmalı.Bu nedenle dental kürdan kullanırken hassas davranın dişlerinize zarar vermemeye özen gösterin.

Bu şekilde diş tar tar lekelerinden kurtulmak mümkün olacaktır önerileri yerine getirerek sizlerde dişlerde oluşan tar tar lekelerinden kurtulabilirsiniz.Sağlıklı dişler ve gülüşler dileriz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.