Evde Dezenfektan Nasıl Hazırlanır Evde Dezenfektan Yapımı

Evde Virüslere Karşı Etkili Dezenfektan Nasıl Hazırlanır Evde Dezenfektan Yapılışı

Virüse karşı etkili her herde kullanabileceğiniz el dezenfektanı hazırlamak işte bu kadar kolay.

Evde dezenfektan hazırlamanın en kolay yöntemlerinden biri işte el dezenfektanı hazırlama yöntemleri.

Evinizde bulunan malzemelerle her yerde her şekilde kullanabileceğiniz bir dezenfektan için işte gerekli olan malzemeler.

Dezenfektan hazırlamak için boş bir cam sil kutusu herhangi bir boş sprey kutu olabilir bulamıyorsanız dışarıdan temin edebilirsiniz bir milyoncularda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Doğal çeşme suyu ile çamaşır suyu karışımı ile hazırlanan dezenfektanı rahatlıkla her yerde tüm ev temizliğinde kullanabilirsiniz.Mutfakta ve tüm evinizde bulunan yüzeylere sıkarak bekletin dilerseniz silin fakat silmenize gerek yoktur sıktığınız yerde kalabilir.

Genel olarak tüm ev temizliklerde kullandığımız bir çay bardağı çamaşır suyu ile bire on oranında su katarak hazırlanır.Hazırlanan karışımı evin her türlü temizliğinde özellikle kapı kollarının temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hazırlanan bu karışımı  ağız burun ve göze temas etmesinden kaçının bunun dışında tüm dezenfekte edeceğiniz yerlerde kullanabilirsiniz.Dilerseniz minik bir şişeye bu karışımı hazırlayıp dışarıda kullanabilirsiniz.Yukarıda belirttiğimiz gibi göz ve yüz ile temas ettirmekten kaçının ellerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.