Enginar Kürü Nasıl Hazırlanır? 7’li Enginar Kürü Nasıl Tarifi Karaciğeri Temizleyen Enginar Kürü

7′ li Enginar kürü Nasıl hazırlanır?Enginar Kürü Tarifi Hazırlanışı ve yapılışı

Şifa dolu besinlerle hazırlanan kürler son yıllarda çok fazla tercih nedeni olmaya başladı.Sağlığımızı korumak için şifa kaynağı besinler ile hazırlanan bu kürleri denemek düzenli olarak kullanmak Koronovirüs nedeniyle korunmak için çok daha fazla önem taşımaktadır.Ayrıca kolesterole iyi gelen enginar kürü vücutta oluşan ödem için de etkili bir yöntem olarak gösteriliyor.

İçinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde enginar insan vücudu için inanılmaz bir sağlık deposu olarak gösterilmektedir.
Enginar mutfaklarımızda çok fazla tüketilen bir sebze olarak bilinmiyor fakat faydaları bilinse daha fala tüketileceğine garanti verebiliriz.

Karaciğer de oluşan yağlanma gibi sorunların önüne geçmeye yardımcı olan enginar kürü aşırı antibiyotik kullanımı sonunda vücudun temizlenmesini sağlayacaktır.

Bedeninizin temizliği için mutlaka denenmesi gereken 7’li müthiş enginar kürü neredeyse vücuttaki tüm hastalıklara çözüm olacak 7’li enginar kürü tarifi;

Başta karaciğer yağlanması gaz problemleri asitli içeceklerin fazla içilmesi nedeniyle oluşan gaz problemleri ve kullanılan antibiyotikler nedeniyle vücudun temizlenmesine yardımcı olur.

Bu mucize enginar kürü tarifini hemen sizlerle paylaşmak istiyoruz.

7’li Enginar Kürü Nasıl Tarifi

7 litre su
7 avuç kuru enginar yaprağı

7 yemek kaşığı hindiba 7 yemek kaşığı deve dikeni
7 çay kaşığı lavanta
7 yemek kaşığı limon suyu
7 yemek kaşığı toz zerdeçal

7’li Enginar kürü için gerekli olan tüm malzemeleri bir tencerenin içerisine koyun üzerine bir litre kadar su ilave edin bu şekilde tüm malzemelerin kaynaması için tencereyi ocağa koyun.15 dakika veya 20 dakika kadar tüm karışımı kaynatın.Ocağın altını kapattıktan sonra soğuması için tencereyi bir kenara koyun. Soğuduktan sonra suyunu süzerek bir kavanoz içerisine koyun.Hazırlanan karışıma bal ekleyerek sabahları bir bardak tüketebilirsiniz.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.