Emekli Maaşı Ocak Zammı Ne Kadar Olacak 2020

Emekli Maaşı Ocak Zammı Ne Kadar Olacak

Ocak ayının yaklaşmasıyla birlikte emekli maaşına yapılacak olan zam merak konusu oldu.Emekli vatandaşlar emekli maaşına yapılacak zammın ne kadar olacağını merak ediyor bilgi almak için konuyla ilgili tüm haberleri takip ediyorlar.

Merkez Bankası’nın son beklenti anketine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 7.3 olacak.

En düşük emekli maaşı esnafta, 2000’den önceki emeklilerde ve SSK’lılarda ne kadar olacak? Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeleri makalemiz den takip edebilirsiniz.

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisine Ocak’ta 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak.Buna göre, 2019 yılı enflasyonu yüzde 12.69 olarak gerçekleşebilecek. Bu durumda 2019’un ikinci yarısındaki enflasyon yani yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ- Kur emeklisinin zam oranı yüzde 7.3 olacak.

Emekli maaşlarına 2020 Ocak ayında  86,28 ile 413,24 lira arasında artış yapılması bekleniyor.
En yüksek emekli maaşı ise şu anda 5 bin 660 lira 77 kuruş seviyesinde bulunmaktadır.

Emekli vatandaşlar kesin zam oranını 3 Ocak tarihinde öğrenecek. Aynı ay içerisinde zamlı olarak maaşların emeklilere ödenmesi sağlanacak.Emekli vatandaşların bekledikleri Ocak 2020 zam haberi ile ilgili yapılan son açıklamalar bu şekilde sizlere zaman geçtikçe paylaşılan yeni bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.