Ellerdeki Lekeler İçin Bitkisel Çözümler

Ellerdeki Koyu Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Biz bayanlar için oldukça önemli olan cilt bakımına verdiğimiz önemi mutlaka ellerimiz için de göstermemiz gerekiyor.Yüz bakımına ne kadar özen gösterilmesi gerekiyorsa eller için de aynı bakımı uygulamak önemlidir.Özellikle yaş ilerledikçe ellerin bakımını ihmal etmemek gerekir.

İlerleyen yaş nedeniyle ellerde oluşan kahverengi lekeler bazı dönemlerde çok daha fazla görülebilir.Ellerde oluşan kahverengi lekeleri gidermek için mutlaka el bakımına özen göstermeniz gerekir.Güneş ışınları ve ilerleyen yaş nedeniyle eller üzerinde çok daha sık görülen kahverengi lekelerden kurtulmak için el bakımı ihmal edilmemeli bakım kremleri kullanarak ellerin bakımı yapılmalıdır.Kremlerin yanı sıra evde kendi imkanlarınızla el bakımı yapabilir istemediğiniz kahverengi lekelerden kurtulabilirsiniz.

Ellerde oluşan kahverengi lekelerden kurtulmak için aşağıda sizlerle paylaşacağımız önerileri dikkate alabilirsiniz.

Ellerinizi tuz ve limonlu su ile ovmak lekeleri gidermek için etkili bir yöntem olacaktır.Bunun için yapmanız gereken şey avuç içinize alacağınız biraz tuz ve bir kaç damla limon suyu ile ellerinizi ovun daha sonra durulayın.Ellerinizin çok daha pürüzsüz ve yumuşak olduğunu kısa süre içinde fark edeceksiniz.

Salatalık maskesini herkes bilir cilt için etkili olan salatalık maskesi eller için de çok etkili olacaktır.Salatalık maskesi için bir salatalığı rendeleyin ve suyunu sıkın elde ettiğiniz salatalık suyunun içerisine limon suyu sıkın karışımı ellerdeki kahverengi lekelerin üzerine sürün bir süre bu şekilde bekleyin bu sayede eller üzerindeki lekelerden kısa sürede kurtulmanız mümkün olacaktır.

Benim sıklıkla yaptığım pratik bir yöntem daha vermek istiyorum sizlere bu yöntemi de mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Aloe Vera bitkisinin yapraklarını alın içerisindeki jeli ellerinize sürün hem ellerdeki çatlaklara iyi gelen bir yöntem hem lekeler için etkili bir yöntem ve uygulaması oldukça kolay bir yöntem.

Bir başka doğal yöntem patates maskesi çok basit ve kolay bir yöntem her evde bulunan patates ellerdeki kahverengi lekeler için etkili olacaktır.Patates maskesini hazırlamak için çiğ patatesi rendeleyin,aynı şekilde bir adet soğan rendeleyin her ikisini karıştırın ellerinizin üzerine sürün ve kuruması için bekletin.Karışım ellerin üzerinde kuruduktan sonra durulayın haftada bir bu maskeyi ellerinize uygulayın farkı kısa süre içerisinde sizde göreceksiniz.

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmaya yardımcı olan Aloe Vera, el ve ayaklardaki koyu lekeler üzerinde de etkilidir. Düzenli olarak ellerinize Aloe Vera jeli uygulayarak sizler de ellerinizde koyu lekelerin çoğalmasını önleyebilirsiniz. Aynı zamanda daha yumuşak ellere sahip olursunuz. Özellikle kış günlerinde Aloe Vera jeli ile ellerinize bakım yapmayı ihmal etmeyin.

El bakımı ihmal edilmemesi gereken bir bakımdır ellerinizin erken yaşlanmasını önlemek için sizlere önerdiğimiz bu yöntemleri mutlaka denemelisiniz.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.