Dünyanın en hızlı uzayan bitkisi hangisidir?

Dünyanın en hızlı uzayan bitkisi bambu

Elbette bir çoğunuz bu sorunun yanıtını biliyor olmalısınız dünyanın en hızlı uzayan bitkisi bambu.Bambu Dünyanın en hızlı uzayan bitkisi ünvanı almıştır.Bir gün içerisinde bambuların 90 ile 91 cm uzandığını ilk duyanlar oldukça şaşırabilirler.

Çok fazla çeşit bulunan Bambu Hint kamışı olarak da bilinmektedir.Bambu bulunan Ülkeler arasında Asya,Güney Amerika, Kuzey Amerika ve Afrikadır.

Bitki yetiştirmek emek ister sabır ister fakat bambu yetiştirmek oldukça keyifli denebilir çünkü Bambu Dünyanın en hızlı uzayan bitkisi olarak kabul edilmiştir.Bir kaç gün içerisinde büyümeye başlayan Bambu gün içerisinde 90 cm kadar büyüyor.

Neden olmasın böyle hızlı büyüyen bir bitkiyi bizlerde bahçelerimize dikebiliriz.

Oldukça fazla kullanım alanları bulunan bambular özellikle mutfak eşyaları ve giysilerde çok fazla kullanılmaktadır.
Ayrıca Mobilya,inşaat malzemeleri ve kıyafetler bambu kullanım alanları arasında en yaygın olanlarına örnek gösterilebilir.

Eğer sizlerde bambu yetiştirmek isterseniz bitkinin özelliklerini çok iyi öğrenmelisiniz.Aslında Tropikal bir bitki olan bambular aydınlık ortamları sever herhangi bir başka cisimle temas halinde olmamalıdır.

Suda yetiştirmek de mümkün olan bambunun suyunu haftalık olarak değiştirmek gerekir.Bambu yapraklarını kesmemek ve kopartmamak gerekiyor.

Son yıllarda Türkiye’de çok beğenilen ve popüler olan bambular diğer Ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de çok fazla kullanım alanlarına sahip değildir.

Uzun süreli dayanıklı bir bitki yetiştirmek istiyorsanız sizlerde Bambuyu tercih edebilirsiniz.Bambu güneş alan salon ortamlarına uygun olan bir bitki türüdür son yıllarda birçok evleri süsleyen bambular oldukça fazla tercih ediliyor.Sizde bambu yetiştirmek istiyorsanız zaman kaybetmeden alıp evinizin en güzel köşesine yerleştirebilirsiniz.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.