Dökülen Saçların bakımı nasıl yapılır?

Dökülen Saçların bakımı nasıl yapılır?

Saçlarınız çok fazla dökülüyorsa mutlaka bir çaresini bulmanız gerekir.Aşırı dökülen saçlar ileride saçların daha fazla dökülmesine neden olabilir ayrıca tedavi gerektiren bir problem olup olmadığının araştırılması gerekir mutlaka.Saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında mevsimsel değişiklikler gelir.Mevsim değişikliklerinde saçlar yıpranır aşırı dökülmeler olur bu genellikle mevsim geçişlerinde herkesin yaşadığı bir sorundur.

Ayrıca stres nedeniyle hormonal değişiklikler nedeniyle de saç dökülmeleri görülebilir.Bu gibi durumlarda ilk önce bir sağlık taraması yaptırılması önerilir her hangi bir sağlık problemi yoksa evde kendi imkanlarınızla saçların dökülmelerini önleyecek maskeler hazırlayabilirsiniz.

Sizlerde sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak istiyorsanız sizinle paylaşacağımız ev yapımı doğal maskeleri deneyebilirsiniz.

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez birde saça olan faydalarını öğrenmeye ne dersiniz?Saçlar için doğal bir maske olan yoğurdun içerisinde bulunan kalsiyum ve vitaminler sayesinde saçlarınızı dökülmekten kurtarabilirsiniz.

Saç bakımı için yoğurt maskesi nasıl hazırlanır?

Yoğurt maskesi hazırlamak için bir su bardağı yoğurt ile bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi ve bir çorba kaşığı bala ihtiyacınız olacak.Tüm malzemeleri bir kasenin içerisinde karıştırın.Hazırlanan karışımı saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza sürün daha sonra maskeyi saçınızda yirmi dakika kadar bekletin çok sıcak ve soğuk olmayacak şekilde ayarladığınız su ile saçlarınızı yıkayın.Bu maskeyi haftada bir gün hazırlayabilir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saç bakımı için yumurta maskesi nasıl hazırlanır?

Yine evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz bir maske önerimiz daha var.Yumurta maskesi bunun için gerekli olan malzemeler bir adet yumurta,iki çorba kaşığı kadar limon suyu,bir su bardağı süt son olarak 2 yemek kaşığı zeytinyağı tüm malzemeleri güzelce karıştırın hazırlanan maskeyi saçlarınıza uygulayın.Maskeyi saçınızda on beş dakika bekletin daha sonra soğuk su ile saçlarınızı yıkayın.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.