Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma Nasıl Olur?

Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma Nasıl Olur

Cilt beyazlatmak için birçok yöntem bulunuyor kozmetik ürünlerin dışında evde kendi imkanlarınızla doğal yöntemler deneyerek cilt renginizi açmanız mümkün.Cildinizin renginin koyu olmasından şikayet ediyorsanız telaşlanmayın cilt rengini açmak için doğal fazlasıyla önerimiz var.

Doğal cilt beyazlatıcı yöntmlere geçmeden önce cildizizi nasıl korumnız gerekiyor kısaca hatırlatalım.

Özellikle güneşli havalarda cildinizi korumak için güneş kremi sürmeden kesinlikle dışarıya çıkmayın.Aksi taktirde cildinizin rengi koyulaşır güneş lekeleri belirgin hale gelir.


Cildiniz hassas ise güneş ışınları cilt renginizi koyulaştırır.Cildinizde oluşan güneş lekeleri dışında doğum lekeleri ve çiller cildin rengini değiştirir beyazlığını berraklığını alır.Cildinizde oluşan tüm bu lekelerden koyu renk görünümünden kurtulmak için size müthiş önerilerimiz var.

En bilinen bir yöntem ile başlamak istiyoruz cilt rengini açmak için maske önerilerimize.

Karbonat ile bal kullanarak cildinizi beyazlatmanız mümkün.

Cildinizin aydınlanmasını beyazlmasını istiyorsanız bal ile karbonat maskesini mytlaka denemelisiniz.Bal ve karbonat cidli aydınlatır cilt rengini açar.

Bu iki karışım cilt beyazlatma yöntemleri arasında belkide en etkili olan yöntemlerden bir tanesidir.

Bal ile karbonatı güzelce karıştırın ve hemen cildinize sürün tüm cilt için uygulayabilirsiniz bu karışımı.Bu şekilde cildinize yarım saate yakın bekletin karışımı.Daha sonra ılık su ile cildinizden maskeyi temizleyin.Havlu ile nemli kalacak şekilde ıslaklığını alın.Son olarak her zaman kullandığınız bir nemlendirici krem varsa sürün ve bu şekilde düzenli olarak karışımı cildinize uygulayın.Bir kaç içerisinde cildinizdeki farkı sizde fark edeceksiniz.

Karbonatı hemen hemen tüm cilt beyazlatma yöntemlerinde kullanabilirsiniz.
Hemen bir karbonatlı maske tarifi daha verelim sizlere.

Bu defa limon ve karbonat kullanıyoruz.

Karbonat ile limonu karıştırın cildinize uygulayın.Yaklaşık yarım saat kadar maskeyi cildinizde bekletin.Son olarak ılık su ile yıkayın kurulayın ve nemlendiri bir krem ile cildinizi nemlendirin.Hepsi bu kadar düzenli olarak haftada bir defa maskeyi cildinize uygulayın.Sonucu kendiniz görün ve bizimle paylaşın;)

Elma sirkesinin faydalarını saymakla bitiremeyiz.Elma sirkesi demişken sizinle hemen elma sirkesi ile cilt beyazlatma yöntemi paylaşalım ne dersiniz?

Yine karbonat ile birlikte elma sirkesini karıştırın.Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın.Bu defa çok değil 15 dakika kadar bekletelim cildimizde karışımı.Sonrasında soğuk su ile cildinizi temizleyin ve kurulayın. Nemlendirici krem sürün ve bu öneriyi haftada bir defa cildinize uygulayın.Daha aydınlık ve beyaz bir cilt rengine kavuşmak için biraz sabır ve zamana ihtiyacınız olacak.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.