Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Diş ağrısı çekenler bilir inanılmaz can yakan diğer hiçbir ağrıya benzemeyen ızdırap veren bir ağrı türüdür.Hatta diş ağrısı için kabir azabından daha beter olduğu gibi söylemler de vardır.

Diş ağrısı oldukça önemlidir mutlaka tedavi edilmesi gerekir elbette fakat diş ağrısı için okunması tavsiye edilen dualar vardır diş ağrısına maruz kaldığınız zaman dua okuyarak şifa bulabileceğiniz birçok dua bulunmaktadır.

Diş ağrısı için okunması tavsiye edilen dua oldukça faydalıdır Allah’ın izniyle şifa bulunur.

Elbette şifayı ilk önce olması gerektiği gibi doktorlarda aramak daha sonra da Allah’a sığınmak gerekir. Her zamanki gibi hatırlatmamızı yaptıktan sonra diş ağrısına iyi gelen dualara geçebiliriz.

Diş ağrısı için şifa duası arıyor iseniz aşağıda ki dualar Allah’ın izni ile diş ağrısına iyi gelecek size şifa verecek faydalı olacak dualar;

Diş ağrısı için etkili olacak bir dua;Dişi ağrıyan kimse sağ elinin şahadet parmağını ağrıyan dişinin üzerine koyması ve aşağıdaki duayı okuması tavsiye edilir;

Elif lam mim sad.Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil aziymi.Üskün eyyühel vecu billezi in yeşe yüskinirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüvessemiyul aliymü.

Diş ağrısının geçmesi için okunacak etkili bir dua;Yine yukarıdaki duamızda olduğu gibi ağrıyan dişin üzerine şahadet parmağını koyup, aşağıda zikrolunan Yasin suresinin 82-83 ayeti kerimesini halis niyetle 7 kere okunursa,Allah ın izniyle diş ağrısı geçecektir.

 Bismillahir Rahmanir Rahim.

İnnama emruhu iza erade şey’en en yegule lehü kün feyekün.Fesübhanellezi biyedihi melekütü külli şey’in veileyhi türcaün.

Ey Ebu Beşir!

Ağrı dişine geldiği zaman elini dişinin üstüne koy ve Fatiha ve İhlas surelerini oku ve daha sonra şu ayeti oku:

Ve tera’l-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurru merra’s-sehabi. Sun’allahillezi etgane kulle şey’in innehu habirun bima tef’elun.

Diş ağrısı için okunacak duanın anlamı:

Ve görürsen dağları da yerinde duruyor sanırsın, halbuki onlar bulut gibi geçip gider, dağılır. Her şeyi sapasağlam ve yerli yerinde halk eden Allah’ın işidir bu. Şüphesiz O, ne yapıyorsanız hepsinden haberdardır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.