Datça Nerede? Datça Gezilecek Yerler

Datça Nerede? Datça Gezilecek Yerler

Datça Akdeniz ile Ege denizinin birleştiği noktada yer almaktadır.Doğal güzelliklerinin yanında Datça eşsiz bir tatil bölgesidir.Datça da yer alan güzellikleri dillere destan olan plajlar yer almaktadır.Ayrıca tarihi alanların çok olduğu bir tatil beldesidir.

Datça Muğla’ya bağlıdır.Deniz turizmi bakımından oldukça zengin olan ilçe kültürel yönden de zengindir.Mutfak kültürüne düşkünseniz Datça tam size göre bir ilçe diyebiliriz çok zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Datça bu özellikleri ile sizleri bekliyor diyebiliriz.

Datça nem oranı düşük bir ilçedir.Nem oranının düşük olması nedeniyle havası daha esintili ve serin olması nedeniyle rahat bir tatil geçirmenizi sağlar.Ulaşım konusunda zorlanmayacağınız bir ilçe olan Datça’da konaklama problemi yaşamazsınız ulaşım ve konaklama da oldukça gelişmiş bir ilçedir.

Knidos Antik Kenti

Knidos Antik Kenti, ilk olarak ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Dalacak Burnu’nun Burgaz Mevkii’nde kurulmuş.

Hayıtbükü Plajı

Denizinin sığlığı ve rüzgara karşı korunaklı yapısı nedeniyle özellikle çocuklu ailelerin tercih ettikleri Hayıtbükü Plajı, Datça ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıktaki Mesudiye Köyü’n de bulunuyor.

Ovabükü Plajı

Ovabükü Plajı. Hayıtbükü’nün 1 kilometre kadar ilerisinde yer alan plaj, uzun olduğu için yoğunluk yaşanmıyor.

Datça ilçesinde gezip görebileceğiniz ender güzellikte yerler.Eski Datça’yı ziyaret edebilirsiniz.Eski Datçanın sokakları taş kaplıdır görselliğe önem veriyorsanız eski Datça güzelliğiyle gözlerinizi kamaştıracak.Huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız Datça tam size göre bir ilçedir.

Datça’nın ılgın ağaçları meşhur olduğunu duymuş olabilirsiniz.Bu muhteşem ağaçların gölgesinde oturabilir güzel vakit geçirebilirsiniz. Palamutbükü Datça ilçesinde gezeceğiniz ender güzellikteki yerler arasındadır.

Merkeze 20 km uzaklıktaki bu muhteşem güzelliği mutlaka ziyaret etmelisiniz.Gidip,görüp gezmek isteyen tüm tatilcilere iyi eğlenceler diliyoruz.Bizlere gidip görmek nasip oldu konaklama olsun gezilecek yerler olsun her konuda mükemmel bir yer olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

 

 

Benzer Başlıklar

One Thought to “Datça Nerede? Datça Gezilecek Yerler”

  1. Anonim

    Merhaba..Güzel paylaşımınız için teşekkürler.
    Yeni yazılarınızı iple çekiyoruz.
    Teşekkürlerimizle.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.