Çocuklarda Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Çocuklarda Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Bugün bir şey dikkatimi çekti ve hemen konuyla ilgili bir araştırma yaptım.Oğlumun fotoğrafını çekerken göz altında morluklar olduğunu fark ettim az yemek yiyen bir çocuk biliyorum ama sebebi sadece az yemesi olmamalı diye düşündüm ve araştırmalarım sonucunda sizlere bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Umarım konuyla ilgili merak edenler için gerekli tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Göz altı morlukları aslında hep yetişkin insanlarda olur diye düşünüyordum fakat araştırmalar sonucunda bazı durumlarda çocuklarda da göz altı morlukları görülebiliyormuş.Hem sizi hem kendimi rahatlatacak bir bilgi daha paylaşmak istiyorum sizlerle çocuklarda görülen göz altı morlukları çocuğunuzun sağlığının bozuk olduğu anlamına gelmiyor içiniz rahat olsun sevgili anneler.

Çocuklarda görülen göz altındaki morlukların en bilinen nedeni alerjidir.Ayrıca göz enfeksiyonları,genetik faktörler ve egzama gibi nedenlerle çocuklarda göz altında morluklar görülmektedir.

Açık tenli çocukların gözlerinin altında kararma görülebilir.Çocuğun gribal enfeksiyon geçirmesi nezle olması göz altlarında morluklara neden olabilir.Çocukların geçirdikleri enfeksiyon hastalıkları fazla ilaç kullanımı çocukların gözlerini ovmaları gibi bir çok nedenden dolayı çocuklarda göz altı morlukları görülebilmektedir.

Çocukların yeterli miktarda su içmemesi ve sıvı eksikliği gibi durumlarda göz altında morluklara sebebiyiyet vermektedir.

Çocuklarda görülen morlukların önüne geçebilmek için çocuğun yeterli miktarda su içmesini sağlamak gerekir.Ayrıca dengeli beslenmesine dikkat edilmesi önemli bir konudur.Yalnız bir hatırlatma yapmak istiyorum tüm bunları yapmadan önce mutlaka bir göz doktoruna çocuğunuzu götürüp muayene ettirmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.