Çocuğunuzun Daha Zeki Olması İçin Öneriler

Çocukların gelişimleri için özellikle zeka gelişimleri için anne ve babaların onları nasıl takip ettikleri ve gözlemledikleri çok önemlidir.

Çocuklarının daha zeki olmasını isteyen anne ve babalar için müthiş önerlerimiz var.

Çocuklara televizyon izletilmesi kesinlikle bebeklik dönemlerinde annelerin yaptıkları en büyük yanlışlardan biridir.Asla bebekler televizyon karşısına koyulmamalı.İstemsizce ne olduğunu bilmedikleri şeyler çocuklara izletilmemeli.

Çocukları oyalamanın en kolay yollarından biri de çocuklara verilen abur cuburlar.Kesinlikle zararlı ve gereksizdir.Çocuğunuzun sağlıklı bir gelişimi olsun istiyorsanız ona asla abur cubur vermeyin.Bu besinlerin içerisinde bulunan trans yağlar,şekerler yerine çocuğunuza sağlık içeren doğal besinler vermeniz en doğrusu olacaktır.

Çocukların beyin gelişimi için demir çok önemlidir bu nedenle demir eksikliği olan çocukların beyin gelişimi çok daha yavaş ilerliyor.Bu durumda çocukları nasıl beslediğinize dikkat etmeniz gerekiyor.Sağlıklı besinler tüketmelerini sağlamak isizn elinizde bunu unutmayın sakın.
Çocuklar her istediklerini alır ve yerlerse zaten bu durum ilerisi içinde çok iyi sonuçlar vermeyebilir.Yasakları ve olmaması gerekenleri çocuklar bilmeliler mutlaka küçük yaşlarda öğrenmeliler.Sağlıklı ve düzenli beslenen çocukların beyin gelişimleri çok daha ilerlemekte.Daha az şeker ve hazır gıdalar ile beslenen çocuklar daha zeki ve sağlıklı olmaya aday çocuklardır.

Çocuklar yaşıtları çocuklarla oyunlar oynamalı yaşlarının gerektirdiği şekilde yetiştirilmelidirler.Asla çocuklara gereğinden fazla sorumluluk verilmemeli bu aksine ileride çok daha büyük sorunlara yol açabilir.

Her anne baba için istenilen şey aynıdır.Çocuğunun akıllı ,zeki ve başarılı olmasını isteyen aileler mutlaka ilk önce kendileri için bir şeyler yapmalıdırlar.Kendiniz başarılı olmalı ve başarmalısınız hedeflerinizi asla kısıtlamayın dilediğiniz istediğiniz her şeyi elde edene kadar çabalayın ve istediklerinize ulaştığınız zaman bilinki çocuğunuz da sizin gibi pes etmeyecek başarılı ve azimli olacaktır.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.