Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Yüzdeki Lekeler İçin Evde Uygulanacak Yöntemler

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Yüzdeki Lekeler İçin Evde Uygulanacak Yöntemler Neler?

Ciltte oluşan lekeleri gidermek için evde uygulanabilen doğal yöntemler bulunmaktadır bu yöntemlerden en etkili olanlarından bir kaçını yazımızda bulabilirsiniz.Uzun süre güneşe maruz kalan ciltlerde daha sık görülen lekelerini gidermek için uygulanması önerilen yöntemler aşağıdaki gibidir.

Ciltteki lekeler nasıl geçer?Evde uygulanacak doğal öneriler ve çözümler.

Cilt lekelerini giderici maske yapılışı;

1 Tatlı kaşığı zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırın üzerine yarım çay kaşığı karbonat ilave edin yarım limon suyu sıkın ve tekrar karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayın Cilde uygulanan karışım 20 dakika kadar cilt üzerinde bekletilebilir.
20 Dakikanın sonunda maskeyi cildinizden yumuşak dokunuşlarla ovalayarak çıkartın.Son olarak cildinizi ılık su ile yıkayın cildinizin iyice temiz olduğundan emin olun.Haftada bir defa bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

Ayrıca tüm malzemeleri karıştırmadan her birini bir fırça yardımı ile cildinize sırayla uygulayabilirsiniz aynı işlem yapılmış olacaktır nasıl kolayınıza geliyorsa o şekilde yapın.Maskeyi bir kaç defa uyguladığınızda farkı hemen fark edeceksiniz.

Cilt lekeleri için ballı leke kremi hazırlanışı;

1 Yemek kaşığı bal ile 1 adet limonun suyunu karıştırın üzerine 1 tatlı kaşığı zerdeçal ekleyin karışımı iyive karıştırın.
Krem kıvamına gelecek şekilde iyice karıştırılan malzemeleri her akşam cildinize uygulayın.Yatmadan önce lekeli bölgelere uygulanacak olan karışım ciltteki lekelerin azalmasına yardımcı olacaktır.Kalan karışımı kapalı bir kavanoz içerisinde saklayabilirsiniz dilerseniz malzemeleri çoğaltarak daha fazla krem elde edebilirsiniz.

Ayrıca ciltte oluşan lekeleri gidermek için ayva çekirdeğini akşamdan suya ıslatın sabah kalktığınızda ayva çekirdeği ile hazırlanan suyu cildinize sürün hem cildinizin rengi açılacak hem lekelerin görünümü azalacaktır.Buda benden size hediye olsun oldukça etkili bir yöntem denemenizi tavsiye ederim 🙂

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.