Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Buzdolabı Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir?

Mutfağın en önemli parçalarından biri olan buzdolabı temizliği nasıl yapılır? Biz bayanlar için oldukça önemli olan buzdolabı temizliği hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulmanız mümkün.Buzdolabı temizliğini daha kolay bir hale getirecek püf noktalarına dikkat ederek çok daha kolay temizleyebilirsiniz.

Buzdolabı temizliği düzenli olarak yapılırsa daha sağlıklı ve temiz gıdalar tüketmek mümkün bu nedenle ayda bir defa buzdolabı temizliği yapılması gerekiyor.Bu sandığınız kadar zor bir şey değil aslında dolap temizliğini kolay hale getirmek için aşağıdaki küçük ayrıntılara dikkat etmeniz yeterli olur.

Düzenli buzdolabı temizliği yapmak sağlık açısından dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntıdır.

İlk olarak mutlaka buzdolabının fişinin çekilmesi ve elektrik akımının kesilmesi gerekir.Güvenlik nedeniyle önemli olan bu ayrıntı göz ardı edilmemeli.Daha sonra buzdolabı boşaltılmalı içerisinde çıkartılan her parça çıkartılmalıdır.

Buzdolabını boşalttıktan sonra çıkarttığınız rafları yumuşak bir sünger ile temizlemeli ılık su ile durulanmalıdır.Yıkadığınız her parçayı kuruması için bir kenara bırakın gerekirse kuru bir bez yarımıyla rafları kurulayın.

Daha sonra buzdolabının içerisi temizlenmeli bunun için ılık karbonatlı su hazırlamanız yumuşak bir bez kullanmanız önerilir.Dilerseniz karbonatlı suyun içerisine bir kaç kaşık sirke ekleyebilirsiniz bu sayede buzdolabında oluşacak veya oluşan kötü kokuların giderilmesine etkili olacaktır.

Karbonatlı ve sirkeli su ile silinen buzdolabını kuru bir bez ile kurulayın kurulamak için leke bırakmayan toz bırakmayan bez kullanılması önerilir.

Buzdolabı silinme işi bitti kurulandı sıra geldi dışarıdaki malzemelerin buzdolabına yerleştirilmesine.Dolaba yerleştirilecek tüm malzemelerin temiz olmasına dikkat etmek gerekir.Yine kuru bir bez yardımıyla dolaba yerleşecek her malzemeyi silin ıslak ve nemli olmamasına dikkat edin.

Buzdolabına tüm malzemeleri yerleştirdikten sonra dış yüzeyinin silinmesi için ılık temiz su hazırlayın suyun içerisine bir kaşık sirke eklenirse lekesiz bir görünüm kazanırsınız.Oldukça pratik ve kolay buzdolabı temizliği için bu küçük önerileri dikkate alırsanız kolay bir şekilde dolap temizliğini bitirmeniz mümkün.

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.