Bacak ve Baldır Nasıl İnceltilir?

Bacak ve Baldır Nasıl İnceltilir?

Kadınlar için önemli olan bölgelerden birisidir bacak ve baldır bölgesi.Bu bölgelerde görülen kalınlık kadınlar için oldukça rahatsız edici olur.Kalın görünen bacak ve baldır bölgesi özellikle kadınlarda sık görülür bu durum kişinin olduğundan çok daha kilolu görünmesine neden olmaktadır.

Peki bacak ve baldır bölgesinin incelmesi ne kadar mümkün bu bölgeleri inceltmek için ne tür egzersizler yapılması gerekiyor.Makalemizde bacak ve baldır bölgesini eritmeye yardımcı olacak hareketlerden egzersizlerden bahsedeceğiz sizlere.Düzenli olarak bu hareketler uygulandığında kilolu olarak gördüğünüz bu bölgeler zayıflamaya başlayacaktır.

Zarif görünmek için kıyafetler üzerine tam oturan şık bir bayan olarak görünmek için bu egzersiz yöntemlerini denemelisiniz.Baldırların kalın olması hep böyle kalacaklar anlamına gelmemeli yapılacak egzersizler sayesinde bu bölgelerdeki kalınlıktan kurtulmak mümkün olacaktır.

İlk olarak ön bacak bölgesindeki kalınlıktan kurtulmak için yapılması gereken hareketler ile başlayalım.

Kalın baldırlar kilolu görünmenize neden olacaktır bu nedenle bu bölgelerinizi çalıştıracak egzersiz hareketleri yapmaya devam etmelisiniz.

Ön bacak bölgesini inceltmek için yapılması gereken bacak hareketleri şöyledir;

Düz bir şekilde karşı tarafa bakıp ellerinizi öne doğru uzatın.

Daha sonra ellerinizi aynı konumda tutmaya özen göstererek oturup kalkın. Bunu gün içerisinde ortalama 5 dakika civarında yapacak olursanız ön ve arka bacaklarında ciddi anlamda bir incelme meydana gelecektir.

Ön ve arka bacakta yer alan kasları en etkili çalıştıran hareket bu harekettir. Periyodik olarak yapılması ön ve arka bacak bölgesinde yer alan yağların yakılmasını ve bu sayede bacağın incelemesini sağlayacaktır. İlgili inceltme egzersizler sayesinde olduğundan dolayı incelme meydana geldiği zaman derinizde herhangi bir sarkma meydana gelmeyecek ve bu durum da daha güzel ve pürüzsüz bir bacak yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Arka bacak ve özellikle bel bölgesindeki kalınlık için yapılması gereken hareketler;

Yere sağlam bir meyve kasası koyun. Daha sonra merdivene çıkar gibi tek bacağınızı kasanın üzerine koyup yükselin. Aynı anda serbest halde olan bacağınızı kendinize doğru çekin. Bu hareketi bacak değiştirerek yapacak olursanız hem arka bacağınız hem de bel bölgeniz ciddi anlamda incelme görülecektir.

Bacak ve baldır bölgenizi inceltmek için yapılması önerilen başka bir hareket ise şöyle yapılır.Yine sağlam bir kasayı karşınıza alın ve tek bacağınız ile bu kasanın üzerine çıkın. Serbest haldeki bacağınızı da yana doğru açabildiğiniz kadar açın. Bu hareketi düzenli olarak tekrarlayın daha sonra bacağınızı değiştirin aynı şekilde hareketi diğer bacağınıza uygulayın.Yapacağınız bu hareket bacak bölgenizdeki kalınlıktan kurtulmanıza ciddi anlamda yardımcı olacaktır.

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.