Ara Tatil Dönemi Ne Zaman Başlıyor?

İlk Ara Tatil Dönemi Ne Zaman Başlıyor?

Çocuklar için oldukça önemli olan merakla bekledikleri ilk ara tatil ne zaman olacak .Milli Eğitim Bakanının yapmış olduğu açıklama 18 milyon öğrenciyi ve Öğretmenleri fazlasıyla ilgilendiriyor.

Öğrencilerin daha verimli olabilmeleri için hazırlanan yeni tatil programı açıklandı.Yapılan bu değişiklik sonrasında yaz tatili iki hafta kısalmış olacak.Öğrencileri yakından ilgilendiren ara tatil dönemlere ayrılacak.13 Hafta süren yaz tatilinin iki haftası Kasım ve Nisan aylarında yapılacak.

Öğrenciler ilk ara tatilin tarihini ve ne kadar süreceğini merak ediyor. Okullar ilk ara tatile ne zaman girecek Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili hangi açıklamayı yaptı.

İlk ara tatil ne zaman olacak,ayrıca ilk yarı yıl tatili ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu açıklama aşağıdaki gibidir.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak Cuma günü son bulacak.Okullar 13 Nisan tarihinde ikinci döneme başlayacak.

Nisan ayında başlayacak olan ikinci dönem sonrası 19 Haziran tarihinde ikinci yarı yıl tatili başlayacak.

Şu an öğrenciler tarafından merakla beklenen ve araştırılan ilk yarı yıl tatilinin zamanı da açıklandı.Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama birinci dönemin ilk ara tatili 18 Kasım tarihinde başlayacak 22 Kasım tarihinde sona erecek.2019-2020 Yarı yıl tatili ise 20 Ocak tarihinde başlayacak 31 Ocak da sona erecek.Öğrencilerin çok daha verimli olmaları için yapılan bu yeni düzenleme 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde uygulanacak.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.