Ankara Kart Abonman Süresi

Ankara Kart Abonman Süresi Hakkında Bilgi

Ankara şehir içi ulaşım kartı 60 TL karşılığında öğrenciler özel 200 kullanım hakkı ile kullanılmaya başlandı.Öğrencilerin merak ettikleri sorulardan birisi 200 binişlik aylık kartın süresinin ne kadar olduğu.Birçok öğrenci konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı makalemizde Ankara öğrenci kart kullanıcılarını ilgilendiren tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Ankara’lı öğrenciler için 20 Ekim ayında başlayan indirimli abonman kart hakkında bilgi.

Ankara kart öğrenci abonman kart uygulaması ilk defa uygulamaya geçti.Ego otobüsleri kullanımı dışında Metro,Ankara’y ve ayrıca teleferiklerde geçerli olacak.Aylık abonman ulaşım kartına 60 TL yükleme yaparak 200 binişlik hak kazanan öğrencilerin yaş sınırının 27 yaş ve altı olduğu açıklandı.Milli Eğitim Bakanlığı sistemine kayıtlı olan tüm öğrenciler bu kullanım hakkından yararlanabilecekler.

Öğrencilerin asıl merak ettikleri soru ise 60 TL yükleme yaptıktan sonra karttaki bakiye bitimine kadar kullanım yapıp yapamayacakları.İlk önce bu şekilde olduğunu düşünen öğrencileri hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz fakat Ankara abonman kartı kullanım süresi 60 TL yükleme yaptıktan sonraki ayın sonuna kadar geçerli.

Öğrenciler 200 binişlik kullanım haklarını tamamladıktan sonra yani 200 binişlik indirimli hakları bittikten sonra aylık Ankara’kart devreye girecek yada mevcut olan indirimli Ankara’kart devreye girecek.

Aylık olarak düzenlenen abonman kartının geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren bir sonraki ayın yükleme yapılan aynı gün saat 23.59’a kadar geçerli olacak.

Ankara abonman kart işlem merkezleri aşağıda belirtilmiştir.

Kart İşlem Merkezleri şöyledir;

Kızılay, Akköprü, Dikimevi, Beşevler ve EGO Genel Müdürlüğü ile kent genelinde bulunan 197 kiosk cihazında kart işlemleri yapılabilecek.Öğrenciler için Ankara Büyükşehir belediyesinin düzenlemiş olduğu abonman kart uygulaması öğrencilerin büyük ilgisini gördü.

Benzer Başlıklar

One Thought to “Ankara Kart Abonman Süresi”

  1. Mislg

    Uygulamayı 200binis bitene kadar olsa süper olurdu sonuçta bir ayda bitmiyor 200 biniş yada 100 biniş 30tl olarak uygulanabilir. Diğer tükenmeyen binisler çöp.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.