Aç Karnına Maydanoz Suyu İçmenin Faydaları

Aç Karnına Maydanoz Suyu İçmenin Faydaları Nelerdir?

Yine mucize bir bitki ve faydalarından söz etmek istiyoruz sizlere.Maydanoz C vitamini yönünden büyük faydası bulunan yeşil yapraklı bitkiler arasında en fazla tüketilen bitki olarak bilinen maydanozun bir başka faydası daha var.Maydanoz suyu içerek nasıl kilo verilir,sabah aç karnına içilen maydanoz suyu vücutta nasıl bir etki yapar ne işe yarar bu soruların tümünün yanıtlarını hep birlikte öğrenelim istedik.

Haberimizin detaylarında soruların yanıtları gizli Düzenli olarak tüketilen maydanoz suyu ile metabolizma hızının yükseltebilir zayıflamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Sadece sabahları aç karnına bir bardak maydanoz suyu içerek bir hafta da iki kilo verme şansına sahipsiniz.Kilo vermenin yanı sıra tüm vücut için faydaları bulunan maydanoz suyunun kalp sağlığınızı korumak ile birlikte böbrek sağlığınıza da etkisi büyüktür.

Sabah aç karnına tüketilen maydanoz suyunun faydaları nelerdir?

İlk olarak tokluk hissi veriyor ve aşırı yemek yeme duygusunu bastırıyor.

Özellikle bayanlarda görülen idrar yolu enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Kan dolaşımını hızlandırır saçların daha canlı ve parlak olmasını sağlar aynı zamanda saç köklerinin kuvvetlenmesine yardım eder.

Kadınların adet dönemlerinin daha sancısız geçmesini sağlar.

Hazımsızlık gibi sorunları ortadan kaldırır sabah içilirse mide asidinin dengesini sağlar.

Maydanoz suyu nasıl hazırlanır?
maydanozlar iyice yıkanır bir tutam yani 8 yada 10 dal maydanoz alınır üzerine limon sıkılır bir bardak su eklenir sonra iyice bilender’dan geçirilir bir bardağa dökülür taze olarak bekletilmeden tüketilirse faydası çok daha iyi olacaktır.

Hazırlanan maydanoz suyu taze olarak kahvaltıdan yarım saat önce içilmelidir.Bu şekilde 15 gün boyunca maydanoz suyu içmeye devam edin 15 günün sonunda bir hafta ara verin sonra yeniden başlayın.Küçük bir hatırlatmada bulunmak istiyoruz sizlere.Maydanoz kürünü kullanmaya başladıktan sonra mutlaka bol su içmeniz gerektiğini unutmamalısınız.Hepinize sağlıklı günler diliyoruz.

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.