2021 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak 2021 Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak

2021 Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olacak 2021 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak Tahmini Yeni Asgari Ücret Ne Zaman Belli Olur?

4 Aralık tarihinde asgari ücret ilk komisyon toplantısı gerçekleştirilmişti.Asgari ücret çalışanlarını ilgilendiren asgari ücret açıklamaları dört gözle bekleniyor.Yeni asgari ücretin ne zaman belli olacağı asgari ücretin ne kadar olacağı gibi merak edilen soruların yanıtlarını aramaya devam ediyoruz.

Asgari ücret ne kadar olacak sorusu 2020 Aralık ayına girilmesiyle birlikte asgari ücretle çalışan pek çok kişinin gündeminde yer alıyor.Önümüzdeki günlerde yapılacak olan son toplantılarla birlikte 2021 asgari ücret tutarı belirlenecek.

2021 asgari ücret zammı hakkında son gelişmeler aşağıdaki gibi özetlenebilir;

Asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ikinci toplantısının 15 Aralık’ta yapılması planlanıyor.

Ayrıca yapılan son açıklamalar yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında komisyon, ikinci toplantısını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğinde 15 Aralık, üçüncü toplantısını ise Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (Türk-İş) ev sahipliğinde 22 Aralık’ta gerçekleştirmesi bekleniyor.

Çevrim içi yapılması beklenen TİSK toplantısı Türk İş kurumunda yapılacak yapılması planlanan toplantının tarihi bir kaç gün içinde belli olacak.

Ülke gündemini oluşturan yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücret zammın belirlenmesi için son görüşmeler yapılıyor.Görüşmeler sonucunda belirlenen asgari ücret zammının ne kadar olduğunu hemen sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

Benzer Başlıklar

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.